Język angielski w edukacji wczesnoszkolnej Kraków

Język angielski – dzieci uczą się szybciej

Twoje dziecko właśnie idzie do szkoły i chcesz, żeby już teraz rozpoczęło naukę języka angielskiego, co pozwoli mu w przyszłości biegle się nim posługiwać? To bardzo dobrze, język angielski w edukacji wczesnoszkolnej jest niezwykle ważny. Tutaj sprawdza się zasada – im wcześniej, tym lepiej.

Mówi się, że mózg dziecka jest chłonny jak gąbka, dlatego właśnie w młodym wieku najłatwiej jest uczyć się języków obcych. Dorośli mają z nauką języków problemy, dzieciom przychodzi to z dużą łatwością, niemal naturalnie. Początkowo jest to nauka przez zabawę, dziecko uczy się podstawowych słów – kolorów, nazw zwierząt, liczenia do dziesięciu. Na trudniejsze zadania przyjdzie czas później. Na wczesnym etapie edukacji ważne jest, by dziecko cieszyło się z nauki, nie było nią zmęczone. Dzieci nie potrafią skupić swojej uwagi na dłużej niż kilkanaście minut. Dlatego tak istotne jest, by ten krótki czas wykorzystać jak najlepiej. A do tego potrzebne jest doświadczenie nauczyciela i język angielski w edukacji wczesnoszkolnej kraków to właśnie zapewnia. Wiedza, umiejętność jej przekazania, ale także odpowiednie podejście do dzieci to klucze do sukcesu w nauce języka obcego wśród maluchów. Kiedy te wszystkie elementy umiejętnie uda się połączyć, twoje dziecko nawet nie będzie czuło, że właśnie się uczy – dla niego będzie to przyjemność i ciekawa zabawa. A za kilka lat, kiedy już będzie dobrze mówić po angielsku, podziękuje ci za to, że dzięki rozpoczęciu nauki tak wcześnie, cały angielskojęzyczny świat stoi teraz przed nim otworem.