Szkoła rysunku

Czy istnieje możliwość, że ktoś nauczy się rysować samodzielnie, bez korzystania z porad bardziej doświadczonych osób? Jak najbardziej, przy czym trzeba sobie zdawać sprawę, że jest to trudne.

Najlepiej więc dobrze się zastanowić nad tym czy opłaca się tracić swój czas na samodzielną naukę, jeżeli nie ma się pewności, że będzie się odpowiednio wykonywało wszystkie czynności. W końcu nie bez powodu uważa się, że w kwestii rysunku o wiele większe efekty i to w krótszym czasie daje nauka na takich zasadach, że każda praca jest później oceniana przez rysownika, który jest w stanie wytknąć początkującemu, jakie popełnił błędy.

Jedną z popularniejszych rzeczy, która powstrzymuje młodych rysowników przed tym, aby odwiedzić takie miejsce jak szkoła rysunku są wysokie ceny, ale w praktyce wielokrotnie okazywało się, że wbrew pozorom nie są to duże koszty. Jeżeli doda się do tego możliwość osiągnięcia widocznych efektów nauki w krótkim czasie, to widać, że takie inwestowanie w naukę nie będzie stratą pieniędzy.