Problemy ze snem

edukacja (26)Każdy z nas wie jak to jest, gdy nie prześpimy chociaż jednej nocy. Nieprzyjemne tego skutki będą odczuwane przez praktycznie cały następny dzień. Nauka od dawna trąbi na temat znaczenia snu w naszym życiu. Bardzo ważna jest ilość snu w ciągu nocy, bowiem jest to czas regeneracji organizmu po całym dniu. Okazuje się, że nie tylko odpowiednia ilość przespanych godzin ma znaczenie, ale przede wszystkim jakość snu. A z tym już u każdego różnie bywa. Nauka donosi, że problemy ze snem wcale nie muszą wynikać z późnego kładzenia się do łóżka. Jeśli w nocy przespaliśmy za mało godzin, to warto dopomóc sobie drzemką podczas dnia. Nauka zaleca takie krótkie sjesty regeneracyjne, ale nie należy też z nimi przesadzać i stosować ich jako zamiennik snu nocnego. Regularne odsypianie nocy, spowoduje, że nasz cykl dobowy ulegnie dysharmonii. A to już może pociągnąć za sobą liczne konsekwencje zdrowotne. Czasami nawet zbyt duża ilość snu może zaburzyć nasze samopoczucie i spowodować, że będziemy niewyspani.

………
– karmona drobnolistna
– organizacja szkoleń pracowniczych starogard gdański
– bluzy treningowe chelsea london