Gabloty ogłoszeniowe

W dobie internetu można by pomyśleć, że zwyczajne gabloty ogłoszeniowe nie będą nikomu potrzebne. Dzieciaki mają komórki, tablety, smartfony z nielimitowanym dostępem do internetu. Mogą w każdej chwili sprawdzić potrzebne informacje. Oczywiście, jeżeli szkoła posiada dobrze zaopatrzoną stronę i osobę, która te informacje zbiera i uzupełnia. Jeżeli nie, nauczyciele radzą sobie w klasyczny, błyskawiczny sposób – zostawiając ogłoszenia ogólnodostępnych gablotach. Nie trzeba stosować skomplikowanych paneli, tracić czas na logowanie i uzupełnianie stron. Wystarczy napisać krótkie ogłoszenie i zamknąć w gablocie. Każde dziecko i nauczyciel będą je mogli zobaczyć. Warto również pamiętać, że nie każdy uczeń posiada nowoczesne urządzenie. Informacje umieszczane na tablicach ogłoszeniowych będą jedynym miejscem, z którego będzie czerpał pewne informacje. Listy podręczników, zastępstwa, nowa plany lekcji, korepetycje, zajęcia sportowe czy nowe kółka – szkoła ma wiele do zaoferowania. Gablota jest odpowiednim miejscem na prezentację informacji.