Egzamin SEP

Wszystko co musisz wiedzieć o Egzaminie SEP

Jeśli jesteś zainteresowany zawodem elektryka, musisz wiedzieć, że niezbędne do tego jest zdanie egzaminu SEP. Uzyskując pozytywny wynik otrzymuje się świadectwo kwalifikacyjne. To zapewni ci uprawnienia elektryczne, dające możliwość legalnego wykonywania zadań jak roboty instalacyjne. SEP to Stowarzyszenie Elektroenergetyków Polskich.

Warto pamiętać, że należy najpierw ukończyć szkolenie SEP, by móc podejść do egzaminu. Wiele różnych firm organizuje takie kursy przez cały rok. Jedną z takich ofert, cieszącą się wysokim zaufaniem ze strony pracodawców, są szkolenia SEP Krajowego Centrum Kształcenia.

Jeśli jesteś ciekaw czy egzamin SEP jest trudny – odpowiedź brzmi nie. Pytania dotyczą wyłącznie tematyki poruszanej na kursie. W Internecie można również znaleźć przykłady takich pytań. Egzamin można podzielić na części teoretyczną i praktyczną. W kwestii tego kto płaci za SEP – to pracodawca jest zobowiązany do poniesienia tego kosztu.

Na koniec ważne jest by nadmienić, że uprawnienia te są ważne zaledwie 5 lat. Po upływie tego czasu należy je odnowić.