Uczenie się

edukacja (7)Żeby uczyć się efektywnie, należy zdać sobie sprawę z tego, że proces uczenia się zależy od wielu czynników. Jednym z nich są style uczenia się. Najogólniej rzecz biorąc, chodzi o to, że od każdego z nas nauka wymaga innej aktywności. Zapewne też wszyscy słyszeli o wzrokowcach i słuchowcach, są też inne klasyfikacje styków uczenia się. I jeżeli nauka jest przyswajana zgodnie z założeniami któregoś z tych stylów, wówczas ów proces jest i łatwiejszy, i przynosi zdecydowanie lepsze efekty.

Innym czynnikiem jest to, która półkula mózgowa lepiej pracuje. Inaczej uczą się ci, którzy preferują myślenie logiczne i uporządkowane, a całkiem inaczej ci, którzy potrzebują skojarzeń i dygresji. Jeżeli wie się, która półkula jest aktywniejsza, można odpowiednio kreować swój proces kształcenia.
Do tego należy dołączyć uwarunkowania i nawyki, jakie każdy z nas nabywa. Idealnie by było, gdyby współczesna szkoła umiała wyjść naprzeciw tym czynnikom. Wówczas nauka w szkole byłaby i ciekawsza, i przyjemniejsza.

………
– serwis ekspresów nivona Warszawa
– nauka gry na gitarze klasycznej poznań
– Projektowanie konstrukcji stalowych według Eurokodów