Gablota na sztandar

gablota-na-sztandar-9Kiedy szukamy odpowiedniego sposobu na przechowywanie sztandaru, niezależnie czy do urzędu czy też do muzeum lub szkoły, warto zainteresować się możliwościami jakie daje gablota na sztandar.

Pozwala ona na bezpiecznie jego przechowanie i zabezpieczenie go przed wpływem czynników takich jak wilgoć, promieniowanie słoneczne i kurz. Stanowi także dobrą ochronę przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi i utrudnia ewentualną kradzież. Typowa gablota na sztandar to stosunkowo prosta konstrukcja wykonana z profili aluminiowych lub listew drewnianych. Ma ona zazwyczaj kształt płaskiej skrzyni, jedno lub dwustronnie oszklonej, w której na specjalnych zamocowaniach wiesza się rozłożony sztandar. Same profile lub listwy mogą być lakierowane na dowolnie wybrany przez klienta kolor.
Gablota na sztandar najczęściej jest dostępna jako wisząca, do powieszenia na ścianie lub specjalnej konstrukcji nośnej oraz jako gablota stojąca. Szczególnie ciekawy jest ten drugi typ. Posiada solidną podstawę mocowaną do podłogi i obustronne oszklenie, dzięki czemu można bez problemu podziwiać obie strony sztandaru, który często jest bardzo efektownie wykonany. Kiedy zachodzi potrzeba użycia sztandaru wystarczy tylko otworzyć gablotę i umieścić go na odpowiednim drzewcu, najczęściej zakończonym godłem państwowym.