Rewolucja w odbiornikach telewizyjnych

Szkoła policealna (2)Technika w dzisiejszych czasach idzie niesamowicie szybko do przodu. Najlepszym na to przykładem są komputery które po zaledwie kilku latach są już przestarzałe. Na szczęście w przypadku telewizorów sytuacja ma się nieco lepiej. W tej dziedzinie elektroniki zmiany zachodzą nieco wolniej. Jednakże w ostatnich latach jesteśmy świadkami co najmniej trzech rewolucji. Pierwszą z nich jest technologia 3D. Dzięki niej również w domu możemy uzyskać doskonałe efekty głębi obraz znane z kina. Co prawda niektóre telewizory mogą powodować ból głowy u części osób podczas pracy w tym trybie, jednakże nie ulega wątpliwości że jest to bardzo ciekawa technologia. Drugą rewolucją ostatnich lat jest tak zwany Smart TV. Technologia ta pozwala nam na rozbudowę telewizora o dodatkowe funkcje takie jak filmy na VOD, przeglądarka internetowa czy też obsługa gestów. Dopiero nadchodzącą rewolucją jest wprowadzenie matryc o bardzo wysokiej rozdzielczości 4K. Dzięki niej obraz jest ostry na bardzo dużych telewizorach nawet z najbliższej odległości.