Wymarzone zawody

W zasadzie trudno stwierdzić, jakie zawody są tymi wymarzonymi dla nastolatków, którzy stają przed koniecznością wyboru drogi zawodowej. Pod tym kątem wybierają liceum, które ułatwi dostanie się na wymarzony kierunek studiów. Od lat niezmienną popularnością cieszy się prawo oraz zarządzanie i marketing, a z drugiej strony zainteresowanie studiami na Akademii Medycznej nie maleje, chociaż wymagania są dosyć restrykcyjne. Uczniowie szkół średnich chętnie wybierają różne filologie, najczęściej filologię języka angielskiego, podobnie sporo jest absolwentów po psychologii, socjologii oraz pedagogice. Mniej chętnie wybierane są uczelnie techniczne, bowiem studia na politechnice oznaczają, że trzeba się uczyć matematyki, a program nauczania tego przedmiotu w szkole średniej pozostawia wiele do życzenia. Nastolatki niechętnie wybierają zawód nauczyciela, traktując go jako zawód o niskich zarobkach i generalnie bez perspektyw. Chętniej widzieliby siebie w świecie polityki. Marzą także o błyskotliwych karierach celebrytów, marzą o karierze w telewizji czy też w świecie show biznesu. Tutaj decyzję podejmują, oglądają kariery piosenkarek, które znane są tylko z bywania na różnego rodzaju imprezach czy też pasjonują się światem show biznesu na podstawie konkursów dla utalentowanych osób. Dobrym miejscem na karierę jest według nich także świat korporacji, w których chcieliby po studiach być na kierowniczych stanowiskach.