Dorota Lipiec logopeda

Pierwsze dni w przedszkolu

Pójście do przedszkola, to pierwszy egzamin dla samodzielności dziecka.
W przedszkolu dziecko musi samo zjeść, samo się ubrać, nie dla wszystkich jest to proste. Są dzieci, które bardzo przeżywają, rozłąkę z rodzicami. Mija nawet kilka tygodni, zanim bez codziennego, porannego płaczu zostają w przedszkolu.
Dobrze jest ułatwić dziecku przejść, przez tę trudną sytuację. Wiele przedszkoli oferuje zajęcia wprowadzające, na które maluch może przyjść z rodzicami. Dobrym pomysłem, jest stopniowe wydłużanie godzin spędzanych bez rodziców. Przedszkole może stać się wielką, ciekawą przygodą dla młodego człowieka. Warto zrobić wszystko, aby naszego dziecka nie ominęły zabawy z rówieśnikami, śpiewanie piosenek, wspólne spacery do parku. Postarajmy się znaleźć przedszkole, które będzie przyjazne dla naszej pociechy. Dajmy mu czas na aklimatyzację i pozwólmy cieszyć się czasem spędzanym w grupie równolatków. Wtedy wspomnienia z przedszkola i znajomości w nim zawarte, może pozostaną z nim już na zawsze.