Przenośne urządzenia komputerowe

Szkolenie okresowe BHP online (1)Nie da się ukryć że w dzisiejszych czasach bardzo trudno nam się rozstać z komputerem. Jest tak dlatego ponieważ za pomocą tych urządzeń wykonujemy wiele istotnej korespondencji, jak również używamy ich jako źródła rozrywki. Wszystko to doprowadziło do powstania oraz popularyzacji mobilnych urządzeń komputerowych. W dzisiejszych czasach większość z nas posiada smartfona lub tablet. Te pierwsze to małe urządzenia komputerowe z funkcją telefonu. Obecnie są one niemal równie szybkie co przeciętne komputery osobiste. Są w nich montowane wielordzeniowy procesor, kilka gigabajtów ramu oraz wydajny układ graficzny. Dzięki temu możliwe są praktycznie te same rzeczy co na komputerach osobistych. Jedynym ograniczeniem jest wyświetlacz. Jest on przeważnie mały i oglądanie multimediów może być uciążliwe. W takim przypadku dużo lepszym rozwiązaniem są tablety. Urządzenia tego typu oferują ekrany o przekątnej dochodzącej do 10 cali dzięki czemu czemu oglądanie multimediów w podróży jest przyjemnością.