Nastoletnie gwiazdy

Nastolatkowie patrzą na świat z perspektywy swoich równolatków. Dlatego wybierają nawet na swoich idolów tych, którzy mają mniej więcej tyle lat, co oni, ale udało im się coś konkretnego osiągnąć. Przykładem może być Justin Biber, na którego koncert w Polsce w pierwszej kolejności wyprzedały się najdroższe bilety, kupowane przez nastoletnie fanki. Każdy z tych biletów kosztował około 1500 złotych, a ich pula się wyczerpała w ciągu kilku minut. Coraz częściej w świecie mediów pojawiają się różne nastoletnie blogerki, które stają się autorytetami w zakresie mody. Jula, która obecnie jest dosyć popularną piosenkarką, zaczynała jako nastolatka od nagrywania piosenek i umieszczania ich w Internecie. Kariery nastoletnich aktorów, którzy stają się bohaterami nie tylko seriali, ale i prasy plotkarskiej, powodują, że dzieci i młodzież chętnie by się widzieli w świecie filmu. Mniej ciekawi są sportowcy, bo ci, gdy byli nastolatkami, grali w klubach juniorskich, co oznaczało długie godziny ćwiczeń, ale bez większych perspektyw na przyszłość. Za to młode gwiazdy futbolu nakręcają zainteresowanie piłką nożną i motywują nastolatków do regularnych treningów, po których mogliby być kolejnym Błaszczykowskim czy Szczęsnym. A najlepszy byłby świat rodem z Harry’ego Pottera, w którym wystarczy machnąć czarodziejską różdżką i wszystko by było zgodnie z oczekiwaniami.