Ranking firm szkoleniowych

Ranking firm szkoleniowych (1)Firma szkoleniowa skrojona na miarę potrzeb
Co zrobić, żeby szkolenie było skuteczne, a otrzymany certyfikat przełożył się na podniesienie kompetencji pracowników??
Wybierając szkolenie, najlepiej stworzyć na własne potrzeby ranking firm szkoleniowych.
Stworzenie listy dialogowej pozwoli zorientować się, czy firma odpowiada naszym potrzebom.
Przykładowe pytania:
– jakie szkolenia organizuje firma (z dojazdem do klienta, on-line)?
– czy ma certyfikację MEN (lub innych uznanych ośrodków poświadczających kompetencje szkoleniowców)?
– jakich kompetencji i uprawnień nabiorą szkoleni?
– w przypadku szkoleń technicznych: czy jest także część praktyczna, z użyciem maszyn i w jakich warunkach?
– czy szkoleniowcy to teoretycy, czy fachowcy w swojej dziedzinie? (można ich zweryfikować w sieci)
– jakie moduły proponuje firma szkoleniowa (kilkugodzinne, całodniowe, weekendowe itp.)
– jaki jest łączny czas szkolenia?
– jakie dokumenty wydaje po szkoleniu?
Lista dialogowa dla każdej firmy jest inna; powyższa to tylko przykład. Ale daje wyobrażenie, jak stworzyć ranking firm szkoleniowych i dopasować ich ofertę do swoich potrzeb.