Kierowcy nie przestrzegają przepisów na drodze

Ranking firm szkoleniowych (1)W naszym kraju co roku zdarza się dziesiątki tysięcy wypadków. Jest to spowodowane między innymi tym, że nasze społeczeństwo nie jest nauczane kultury drogowej. Ile to razy możemy zauważyć jak podczas jazdy samochodem widzimy kierowcę wariata, który wyprzedza na tak zwanego trzeciego. Osoba ta nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że jest to najszybsza droga do trumny. Jak mówi stare porzekadło śpiesz się powoli, a na pewno prędzej czy później dotrzesz do celu. Jednak naszych kierowców można odczuć wrażenie, że ich to po prostu nie dotyczy. Nawet kary, które stosowane są przez nasze prawo nie odstraszają kierowców przed bardzo szybką jazdą, oraz łamaniem przepisów drogowych. Nasze społeczeństwo musi się samo zmienić, ponieważ jeśli wszyscy nie zrozumiemy, że życie na drodze bardzo łatwo jest stracić to nawet kary nie pomogą, w tym byśmy stosowali się do przepisów na drodze, oraz zachowywali kulturę jazdy. Tylko dobra edukacja może sprawić, że na drogach kierowcy będą, dla siebie przyjaźni.