Rozwój motoryczny dziecka w wieku przedszkolnym

Zajęcia w przedszkolu

W przedszkolu wszystko musi być super zorganizowane.
Już od rana jest zamieszanie. Dzieci płaczą, a Panie wychowawczynie próbują je uspokoić. Zanim wszyscy przestaną płakać, jest dziewiąta godzina i wszystkie dzieci idą na śniadanie. Śniadanie zazwyczaj przebiega szybko i sprawnie.
Po śniadaniu dzieci, zaczynają zajęcia edukacyjne. Każdy maluch ma swoją książeczkę i ćwiczenia. Zajęcia połączone są z zabawą. Takie rozwiązanie pozwala dzieciom sprawniej się uczyć. Dwa razy w tygodniu, przedszkole prowadzi zajęcia języka angielskiego. Po skończonej nauce, dzieci mają do obiadu czas dla siebie. Mogą sobie poplotkować między sobą, pobawić się zabawkami lub pooglądać książeczki obrazkowe.
Nadchodzi czas na obiad. Jadłospis jest tak ułożony, aby dzieci zawsze znalazły dla siebie coś smacznego. Po obiedzie wszyscy idą leżakować. Maluchy nie muszą spać – mogą leżeć – chodzi o to, żeby ich organizm na spokojne wszystko strawił. Po drzemce rozdawany jest słodki deser. To ulubiony posiłek większości dzieciaków.