Adaptacja dziecka w przedszkolu artykuł

Przedszkole na dworze poderwanie dziewczyny?

Każdy rodzic chce dla swojego dziecka wybrać najlepszą drogę edukacji. Każdy chce również zapewnić mu bajkowe dzieciństwo, które pozwoli mu wykształcić wyobraźnię i po prostu dobrze się bawić. Planując edukację naszego dziecka wybieramy jego edukację już od żłobka. Bardziej istotne rozwojowo jest jednak przedszkole. I tu mamy niezliczoną ofertę, w której rodzic łatwo może się zagubić. Spośród przedszkoli mamy wybór między państwowymi a prywatnymi. I o ile na wybór państwowego przedszkola wpływ ma najczęściej odległość od domu, to wybierając prywatne przedszkole rodzice kierują się zgoła innymi kryteriami. Najnowszym i najciekawszym trendem wśród edukacji przedszkolnej jest styl norweski, czyli krótko mówiąc przedszkole na świeżym powietrzu. Przedszkola leśne są umiejscowione w środku natury, dzieci mają zajęcia prawie cały dzień na świeżym powietrzu niezależnie od pory roku. Oprócz ganiania rowerem po lesie w tego typu palcówkach są organizowane też zajęcia plastyczne, muzyczne, językowe, taneczne, ale kto powiedział że takie zajęcia nie mogą się odbyć pod chmurką?