Szkolenia sprzedażowe dla handlowców

Szkolenia dla zespołu sprzedażowego

Jeśli potrzebne są w firmie szkolenia sprzedażowe dla handlowców, może warto zastanowić się najpierw nad formułą przekazu informacji. Pandemia wymusiła na wszystkich nowe-stare sposoby komunikacji. Niby wszyscy przyzwyczaili się do rozmów online, ale teraz kiedy stało się to koniecznością, patrzymy na to inaczej.

Szkolenie można rozpocząć z wykorzystaniem serwisu, który udostępnia podstawowe informacje z psychologii zachowań sprzedażowych obu stron procesu. Wiele miejsca poświęca się zachowaniom klientów i wprowadza przyszłego sprzedawcę w tajniki oceny postawy i charakteru klienta.

Pierwsza charakterystyka dotyczy kanałów komunikacji werbalnej i niewerbalnej. Praktykant musi zaznajomić się z tajnikami procesu komunikacji. Poznać, co to jest pole komunikacji i jej uczestnicy. Zaznajomić się musi też z przeszkodami występującymi w komunikacji międzyludzkiej i poznać systematykę procesu.

Postawa klienta to kluczowe zagadnienie w procesie sprzedaży i sprzedawca musi poznać wszystkie etapy procesu.